Operat szacunkowy Kraków – czym jest operat szacunkowy mieszkania w Krakowie

W artykule wyjaśniamy, czym jest operat szacunkowy, czy warto go zlecić, a także ile kosztuje realizacja operatu szacunkowego w Krakowie.

2023-04-24 (aktualizacja: 2023-04-26)

Operaty szacunkowe Kraków – co zawierają? 

Operat szacunkowy Kraków jest dokumentem, który określa wartość nieruchomości w danym mieście. Jego wykonanie jest niezbędne, gdy chce się kupić lub sprzedać mieszkanie. Operat szacunkowy zawiera informacje o aktualnym stanie technicznym nieruchomości, a także jej wartości rynkowej. Dokument ten przygotowuje się na podstawie wyceny gruntów i budynków oraz szacunku wartości nieruchomości. Przy wycenie mieszkania brane są pod uwagę takie czynniki jak: lokalizacja, cena metra kwadratowego, stan techniczny itp. Kupujący powinien wykonać operat szacunkowy, aby wiedzieć, jaką wartość ma mieszkanie, na które chce się zdecydować. Operaty szacunkowe Kraków są ważne, ponieważ w ten sposób można uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Nieruchomość może mieć bowiem ukryte wady, które mogą zmienić jej wartość. Dlatego właśnie warto zainwestować w operat szacunkowy, zanim zainteresowany nabywca zdecyduje się na kupno mieszkania. 

Kto może wykonać operat szacunkowy mieszkania Kraków? 

Operaty szacunkowe mieszkań w Krakowie może wykonać wykwalifikowany prawnik. W tym celu należy skontaktować się z firmą Rzeczoznawcy Majątkowi, która świadczy usługi z zakresu tworzenia operatów szacunkowych. Eksperci z tej firmy posiadają wieloletnie doświadczenie i wiedzę na temat nieruchomości, dzięki czemu mogą skutecznie i sprawnie przygotować operat szacunkowy.  Wieloletnie doświadczenie i profesjonalne podejście do indywidualnego klienta pozwala podejść do tematu każdego operatu w sposób niezwykle rzetelny. Terminowość firmy jest na najwyższym poziomie, dzięki czemu każda realizacja wykonywana jest szybko, sprawnie i rzetelnie. 

Ile kosztuje operat szacunkowy lokalu mieszkalnego Kraków? 

Operat szacunkowy mieszkania w Krakowie może kosztować od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych, w zależności od jego skomplikowania. Warto jednak zdecydować się na skorzystanie z usług firmy Rzeczoznawcy Majątkowi, która oferuje konkurencyjne ceny. Dodatkowo eksperci z tej firmy przygotują dla klienta profesjonalny operat szacunkowy, który będzie zawierał wszystkie niezbędne informacje. Dzięki temu można mieć pewność, że dokument zawiera wszystkie niezbędne informacje, które są potrzebne do prawidłowej wyceny. Taki dokument to ogromny atut w ręku strony transakcji, gdyż wie ona o inwestycji dużo więcej i może tę wiedzę wykorzystać w trakcie negocjacji ceny ostatecznej. 

Oceń artykuł:

Operat szacunkowy Kraków, operat szacunkowy nieruchomości
Średnia 5/5 na podstawie 2 opinii.

autor posta Alicja Misiak

Autor
Alicja Misiak

Aplikant radcowski, pozyskuje praktyczne doświadczenie zawodowe podczas kompleksowej obsługi klientów, którym pomaga na etapie przedsądowym. Stara się w przystępny sposób tłumaczyć zagadnienia trudne, merytorycznie doradzi i podpowie konkretne rozwiązanie trudnej sytuacji.

Potrzebujesz odbioru technicznego?

ń